A Magyar Ultisok Országos Egyesülete által kiadásra kerülő minősítések, címek és kiváltságok

Minősítések: az országos bajnokságon nyerhető jogosultságok III. osztályú versenyző: minden versenyző, aki a középdöntőbe jut, jogosult e minősítésre II. osztályú versenyző: minden versenyző, aki az elődöntőbe jut, jogosult e minősítésre I. osztályú versenyző: minden versenyző, aki a döntőbe jut, jogosult e minősítésre A mester-bajnokság győztese illetve a Bajnokok Bajnoka is ,ha a bajnokság alapján még nem I. osztályú, jogosult e minősítésre A minősítések a következő bajnokság kezdetekor érvényüket
vesztik.

Címek: az Egyesület Elnöksége által meghatározott versenyeken elnyerhető, véglegesen viselhető kitüntetések
'év Országos Bajnoka:
az országos bajnokság győztese jogosult e címre
'év Mesterbajnoka: a mesterbajnokság győztese jogosult e címre (előző év bajnoki döntője és a mesterbajnokság közötti időben „Kupa „elnevezésű versenyt nyertek indulhatnak +helyi elnökök ,egyesület titkára és elnöke )
'év Alapítók Bajnoka: az egyesület alapítóinak rendezett verseny
győztese jogosult e címre
'év Bajnokok Bajnoka: az országos bajnok, a mesterbajnok, az alapítók bajnoka 1 fordulós 96 leosztásos versenyének
győztese jogosult e címre.
 év Magyar Egyetemi – Főiskolai Bajnoka:’a MUOE által szervezett egyetemi – főiskolai bajnokság győztese jogosult e címre.

Ha azonos személy nyer két bajnoki címet, akkor a Bajnokok Bajnoka versenyre olyan játékost kell meghívni, aki a két bajnoki címet nyert versenyző mögött II. helyezett volt (sorrend: bajnokság, mesterbajnokság, alapítók bajnoka). Ha egy játékos nyeri mind a három bajnoki címet, akkor a Bajnokok Bajnoka cím automatikusan jár neki.

Kiváltságok:

Az a versenyző, aki egymást követő 3 évben eléri az I. osztályú szintet, az I. osztályú minősítést véglegesen viselheti.

Az országos bajnok, a mesterbajnok illetve az alapítók bajnoka a következő évi bajnokságban, selejtező nélkül jut a középdöntőbe.
A Bajnokok Bajnoka, valamint a helyi bajnokok az aktuális év bajnokságában közvetlenül az elődöntőbe jutnak. Az a versenyző, aki egymást követő 3 évben bármilyen bajnoki cím viselésére jogosultságot szerez, a következő évi bajnokságban automatikusan a döntő résztvevője.
Az egyesület elnöke és titkára miután egy helyi szervezetnek sem tagja, és feladatuknál fogva a versenyek szervezését és lebonyolítását felügyelik és ellenőrzik, az elődöntő résztvevői , a középdöntőket rendező helyi elnökökkel illetve a Magyar Egyetemi – Főiskolai Bajnokság második, és harmadik helyezettjével együtt.

 A Magyar Egyetemi – Főiskolai Bajnokság győztese automatikusan az adott év 15 fős döntőjének a tagja.
A helyi szervezetek elnökei a középdöntő résztvevői selejtező nélkül.